Sekce webu
Novinky
Kontakt


Stín lesa
Penzion Pohlednička
Jiří Schneider
Horní Štěpanice 41
51401 Benecko
tel: 777440300
info@penzion-pohlednicka.czAnketa
Zajímají vás při výběru štěněte úspěchy rodičů?

Ano, podle nich se rozhoduji (29 %)

Ano, ale nejsou rozhodující (25 %)

Ani ne,sleduji spíš jiné věci než tituly a zkoušky (24 %)

Ne, nezajímají mě (23 %)

Celkem hlasů : 2445

Uživatel
Login
Password
Registrace
Partneři
Web snadno a rychle
Hry pro PC a konzole
Značková krmiva pro psy a kočky
Proč Hovawart

 

 

 

 

Chce se odpovědět „protože je zkrátka nej“. Pravdou ovšem je, že když jsme se jeli podívat na štěňátko, tak jsme hovíky viděli naživo poprvé.
Před Astou jsme měli německou ovčandu Ciru, tak zvaného exteriéráka zkříženého s čistě pracovní linií. Podle slov nejednoho výcvikáře – krásného hyperaktivního blba. Po přestěhování z pražského bytu do domku se zahradou se její problémy začaly stupňovat. Stal se z ní notorický útěkář a začala žárlit na vše živé, co jsem měla ráda (a co mohla, zakousla – manžel se nedal). Zkoušeli jsme všechny možné rady a metody, jenže Cira se spíš zhoršovala. Když jsem otěhotněla, tak jsme začali navštěvovat i psího psychologa p. Desenkého. Situace se sice trochu zlepšila, ale verdikt, že pravděpodobnost napadení dítěte je 50/50 nás přinutil začít Ciře hledat nový domov. Zároveň nám bylo řečeno, že pokud se ve smečce nebudu vyskytovat já, na kterou je chorobně fixovaná, bude po problému. Jenže sehnat dobrý domov tříleté fence a nezatajovat skutečnost je těžké. Nakonec, Kubík už byl sice na světě 4 měsíce, se nám to povedlo. Cira i její nový majitel jsou náramně spokojení.
A my jsme věděli, že bez psa zůstat nemůžeme, ale také jsme věděli, že německého ovčáka už nechceme(přesnější je, že tím jsem si byla jistá já, manžel ne). A tak jsme si půjčili encyklopedii psích plemen, stanovili si priority a začali listovat.
 

 

 Asta Pektorův statek  Asta Pektorův statek

 

Nový pejsek má být:
1) Milý, tolerantní společník k dětem
2) Nesmí mít nízký práh agresivity, ale měl by nás v případě potřeby ochránit
3) Musí budit respekt už za plotem
4) Měl by být schopný celoročního pobytu venku
5) Měl by být zdravý (bez typických chorob některých plemen)
6) Měl by být „snadno“ cvičitelný
7) Měl by „něco vydržet“ (vyjížďky na kole apod.)
8) Neměl by mít sklony lovit a utíkat
9) Měl by mít rád vodu (z důvodu častých dovolených na vodě)
10) Neměl by zbytečně štěkat (sousedi i my jsme si dost užili s Cirou)
11) Péče o srst by neměla být náročná
12) Měl by se nám aspoň trochu líbit
13) A také musí být cenově dostupný

Na konci encyklopedie, nám vypadl právě hovawart. Tak jsme se vrhli na internet a začali doslova ověřovat, jestli tak báječné psisko opravdu existuje, nebo ho v té knize pouze vynášejí do nebes. Všichni páníčkové, které jsme oslovili, nám potvrzovali, že kniha nekecá. Sice jsme byli upozorňováni, že na rozdíl od německého ovčáka se hůř cvičí, ale říkali jsme si, že žádného mistra nepotřebujeme.
A dnes po 2,5 letech soužití s hovawartkou Astou se všichni shodneme, že jsme si lépe vybrat nemohli. Náš seznam naprosto splňuje ve všech bodech a ještě k tomu se nám nelíbí jen trochu, ale moc. A už teď víme, že až nám trošku odrostou kluci a bude víc času, tak si pořídíme druhou fenku. A co se týče výcviku, chce to prostě jiný přístup a pak to jde jako po másle.

Asta Pektorův statek Asta Pektorův statek