Sekce webu
Novinky
Kontakt


Stín lesa
Penzion Pohlednička
Jiří Schneider
Horní Štěpanice 41
51401 Benecko
tel: 777440300
info@penzion-pohlednicka.czAnketa
Zajímají vás při výběru štěněte úspěchy rodičů?

Ano, podle nich se rozhoduji (29 %)

Ano, ale nejsou rozhodující (25 %)

Ani ne,sleduji spíš jiné věci než tituly a zkoušky (24 %)

Ne, nezajímají mě (23 %)

Celkem hlasů : 2445

Uživatel
Login
Password
Registrace
Partneři
Web snadno a rychle
Hry pro PC a konzole
Značková krmiva pro psy a kočky
Akce


Procházka na Patříně 2/2012

 

V neděli 26.2.2012 jsme od samého rána zvedali telefony a ujišťovali, že akci i přes nepřízeň počasí nerušíme. Pršelo, sněžilo a foukalo. Jenže mnozí k nám jedou značnou dálku a bydlíme přeci na suchém vršku ve stínu lesu, kde nikdy celý den neprší .  A tak jsme se nakonec sešli s částí  A a B vrhu konkrétně s Airin, Abbi, Athosem, Bessy, Bonifácem, Blackem. Procházky se samozřejmě účastnili i Asta s Berry a také parťák Airin, Monthy, sympatický voříšek.  Athose jsme viděli po dlouhé době, tak nás velmi mile překvapil svou krásou a mohutností. Přeci jenom na fotkách to tak pěkně nevynikne.

Asta okamžitě každému svému potomku, který vstoupil na její území vysvětlila, kdo je tu pánem, a že maminka se poslouchá bez ohledu na věk a pohlaví 

Na poli si mladší Béčka zkrátila čekání na figuranta zkoušením stopy. Black si stopu zkusil úplně poprvé a byl moc šikovný. Nakonec Airin předvedla, jak to dělají profíci. A to doslova, panička si totiž špatně označila začátek stopy, a tak jej nemohla najít. Airin dostala povel hledej a našla nejen začátek, ale perfektně vypracovala celou stopu včetně dvou lomů a označení předmětu. Už se moc těšíme, až jí budeme moci na stránky připsat nějakou tu stopařskou zkoušku.  Během stop na nás vykouklo sluníčko a až do večera nezalezlo.

Po příjezdu figuranta, Milana Dvořáka, jsme začali s nácvikem obran. Majitelky Airin a Abbi sice tvrdili, že jejich holky zásadně nekoušou a figurant je nezajímá, ovšem opak byl pravdou. Athos sice chodí na cvičák, ale obrany zkoušel poprvé. A dařilo se mu. Z béček byl poprvé na obranách Black, ale zaskočit se nenechal a o figuranta měl zájem. Zato naše Berry opět perlila a místo na figarantovi mi visela na zádech. Figurant ji prostě nezajímá a dává to jasně na vědomí. Bonifác byl nadšený a dobrý, ale skutečnou hvězdou byla Bessy. Její zápal se moc líbil i figurantovi. Kousnout dostal samozřejmě i Monthy, který statečně štěkal a po figurantovi se vrhl, až když se k němu otočil zády. 

Po obranách jsme se rozhodli udělat společné foto. Nejprve to jednodušší - tedy všichni společně se psi.  To proběhlo hladce. Druhé foto - samotní psi, bylo náročnější. Áčka, jako zkušení mazáci, zůstala v klidu v odložení. Ale Béčka nám ukázala, že to není jen tak. Bessy, odložená na druhé straně, byla v celku v pohodě. Zato zbytek se nám nedařil uklidnit na více než 5 vteřin. Zejména naše Berry nechtěla zůstat ani chvíli v klidu (a to odložení trénujeme).  Nakonec Jirku napadlo, ležícím Béčkům nasypat před sebe granule a fotograf byl dostatečně rychlí.

Poté jsme se vydali procházkou na oběd do Lesního hotelu Jivák, kde jsme se zdrželi poněkud déle než jsme očekávali. Takže již následovala jen cesta zpět a rozloučení.

Děkujeme všem majitelům našich odchovanců za příjemnou neděli a těšíme se, že akci opět někdy zopakujeme. Moc nás těší, že vám naši/vaši psi dělají radost, a že i vy, děláte radost jim.  Zvláštní poděkování patří opět Honzovi Popelkovi a také JUDr. Nepožitkovi za skvělou fotodokumentaci . Tu naleznete ve fotogalerii, nebo klikněte na fotku pod článkem. Jako třešničku na dortu přikládám odkaz na video od Honzy.

Video zde.

 Procházka na Patříně 11/2011

 

V neděli 27.11.2011 jsme se sešli s částí našeho B vrhu a to s Bonifácem, Bellou a Bessy. Štěňátka nám pěkně vyrostla za tu dobu, co jsme je neviděli a nutno podotknout, že do krásy. Bellu jsem si spletla s Bonifácem, jak je mohutná. Z Bonifáce (Bohyho) vyrostl skutečný krasavec. Bessy s naší Berry nezapřou stejné geny, obě jsou krásně štíhlé. 

Chvíli všechni psi, včetně Asty dováděli na zahradě a pak jsme vyrazili na procházku. Jelikož se nám Astička zrovna hárala, tak dostala "zaracha", aby nám nenalákala spoustu  nežádoucích nápadníků až na zahradu. Na procházku jsme tedy vyrazili jen s Berry. 

Na poli jsme zkusili stopu a pak jsme se vydali do lesa směrem k Jiváku 2. Cestou jsme zkoušeli základní cviky, ale hlavně psi dováděli a my si vyměňovali zkušenosti. Na Jiváku je dřevěná lávka nad vodou, kde jsme vyzkoušeli odvahu štěňat a někdy i páníčků . Musím všechny pochválit zvládli to na jedničku. Cestou zpět jsme zašli do hospůdky, kde jsme vyzkoušeli, jak se ta naše zvířata umí chovat ve společnosti a opět dostala za jedna. Zbytek procházky probíhal již za hluboké tmy cestou lesem, takže jsme štěňata nechali na vodítku.

Děkujeme všem majitelům štěňat za příjemnou neděli a těšíme se, že akci brzy zopakujeme. Doufáme, že tentokrát na sněhu. Zvláštní poděkování patří Honzovi Popelkovi za skvělou fotodokumentaci . Tu naleznete ve fotogalerii, nebo klikněte na fotku pod článkem.